وب سایت شخصی سید سجاد اسبقی

مدیریت |بازاریابی | توسعه شهری || مشاوره | تحقیق | آموزش

کسب و کارها می پرسند با #فیلترینگ تلگرام چه کار کنیم؟

نویسنده: asbaghi تاریخ: شنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ موضوع : مشاوره | بدون دیدگاه

  • کسب و کارها می پرسند با #فیلترینگ تلگرام چه کار کنیم؟

خوب یا بد، درست یا نادرست خبرها حاکی از آن است که تلگرام به زودی فیلتر خواهد شد. اینکه مردم از شبکه‌های داخلی استفاده خواهند کرد یا از فیلتر شکن!!! سوالی است که جواب روشنی برای آن نیست اما کاملا مشخص است که تلگرام درصد زیادی از مخاطبین خود را برای همیشه از دست خواهد داد و با مخاطبین فعلی هم دیگر نخواهد توانست مثل گذشته کار کند.

از سوی دیگر مسلما یک  شبکه‌ ایرانی در این فرصت کوتاه جوابگویی این مخاطبین نمی‌تواند باشند و  مخاطبین در تعداد زیادی از شبکه‌های ایرانی و خارجی مجاز و غیر مجاز ( با استفاده از فیلترشکن ) تقسیم خواهند شد.

اما مشکل بزرگتر اینست که کانالها و گروهها باید بتوانند پیش‌بینی کنند بیشترین مخاطبین آنها به کدام شبکه اجتماعی کوچ خواهند کرد. تا بتوانند دوباره به جذب آنها اقدام کنند.

  • اما بهترین کاری که کسب وکارهای ایرانی فعال در تلگرام باید انجام دهند

کسب‌وکارها از شبکه‌های اجتماعی در حد ظرفیت این ابزار ارتباطی انتظار داشته باشند و از کانالها به عنوان مسیری برای ورود مخاطبین به سایت استفاده کنند ( نام کانال هم خود تداعی کننده همین نوع استفاده هست )

 

2-   راه اندازی سایت را برای کسب و کارشان جدی‌تر دنبال کنند و از آدرس سایت صرفا به عنوان یک نام لوکس در پایین کارت ویزیت بهره نبرند.  امکان سنجی در واقع اینست امکان را برای ما ایجاد می کرد که بتوانیم راه حل های جایگزین همانند ایجاد سایت توسط تیم بابا وب  برای کسب و کار خود را داشته باشیم.

(  سایت ها، مانند فروشگاه هایی هستند در دل کویر و کانالها مانند اتوبوسهایی که باید مشتریان را به سایت هدایت کنند . حساب کردن روی مشتریان شبکه‌های اجتماعی مانند حساب کردن روی مسافرین همین اتوبوس‌هاست، همه متغیرند و همیشگی نیستند )

فضای مجازی انتها ندارد و با  ایجاد سایت توسط تیم بابا وب به نشانی https://www.babaweb.ir/  همه جریان‌ها دوباره اتفاق می‌افتد

باباوب

وجود وبسایت برای هرکسب وکار دیجیتالی از الزامات محسوب می شود.

کسب وکاری که وبسایت نداشته باشد مانند ساختمانی بدون پی ریزی قوی است که هرلحظه امکان سقوط و ازبین رفتن را دارد. برای موفقیت در تجارت الکترونیک وعقب نماندن از رقبا، استفاده از وبسایت برای ارجاع کاربر لازم است

سید سجاد اسبقی ، مدیر بازاریابی و فروش باباوب

 

 برچسب ها : , , , ,

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید